Blogi
Dementne valu ei tunne?
Vaata täpsemalt Eesti Ekspressi artiklist: Meie emade valu unustati" Eliithooldekodus vägistatud ohvrite tütred ei lepi ebaõiglaste järeldustega.
Moraalse kahju hüvitamise kohtupraktika muutub kannatanutele soodsamaks
Oma 09.10.2022 postituses kajastasin Riigikohtu praktika muutust seoses lähedasele tekkinud mittevaralise kahju hüvitamisega. Kui eelnevalt oli kohtupraktikas lähedasele tekkinud mittevaralise kahju puhul eeldatud ruumilist lähedust (sisuliselt surma pealtnägemist), siis nüüd on olukord muutumas.
Loe lisaks
Koerarünnaku ohvriks langenud Sandrale mõisteti rekordiline kahjuhüvitis ja koerte omanikule vanglakaristus
Tartu maakohus lõi täna pretsedendi, mõistes Põltsamaa murdjakoerte omanikult Monika Antonilt välja erakordselt suure mittevaralise kahju hüvitise: 100 000 eurot. Lisaks peab Anton hüvitama täies mahus tsiviilhagi varalise nõude, kandma menetluskulud (1300 € riigituludesse) ning peale selle saatis kohus ta reaalselt vangi.
Kumb on tähtsam, loom või inimene? Koerarünnaku ohvriks langenud Sandra lugu
Esindan kohtus jõhkra koerarünnaku ohvriks langenud Sandrat, kellega juhtunu on meediaski palju tähelepanu pälvinud. Tema lugu toob välja lünga Eesti seadusandluses, mis ei võimalda hooletult omanikult looma ära võtta.
Loe lisaks
Hambaarsti ravivead: näited päriselust
Hambaarsti külastus tähendab enamasti vaid lühiajalist ebamugavust – mõni süstlatorge, natuke puurisurinat ja valmis ongi. Mõnikord aga võib hambaarstil midagi viltu minna. Mida sel puhul ette võtta?
Loe lisaks